راهنمای خرید محصولات چرمی

راهنمای سایز دستکش چرم زنانه و مردانه به روش اصولی

راهنمای سایز دستکش چرم زنانه و مردانه

در این بخش میخواهیم درباره انتخاب و راهنمای سایز دستکش چرم زنانه و مردانه صحبت کنیم. در میان محصولات چرمی میتوان گفت چالش برانگیزترین محصول در بحث انتخاب سایز مناسب، دستکش چرمی میباشد. بطوریکه افراد در خرید حضوری اغلب از فروشندگان فروشگاه درباره سایز مناسب شان سوال میپرسند و ابهاماتی در انتخاب سایز مناسب شان دارند.
در این قسمت علاوه بر معرفی سایز های دستکش چرمی، معتبرترین راه انتخاب سایز مناسب دستکش را توضیح خواهیم داد.
نکته ای که باید به آن توجه داشت این است که جداول اندازه تقریبی است و دقیق نیست، چرا که هر شخص خصوصیات ژنتیکی (استخوان بندی) متفاوتی دارد.

راهنمای سایز دستکش چرم را چگونه استفاده کنم؟

دستکش های چرمی باکیفیت در عرض چند ساعت پس از پوشیدن با دستان شما سازگار میشوند. البته باید توجه داشته باشید که این انعطاف پذیری در راستای طولی است نه در راستای عمودی.
پس توجه داشته باشید که انگشتان دستکش دارای طول کافی و حتی چند میلی متر بیشتر در نوک انگشتان باشند. اگر انگشت خیلی کوتاه باشد، ممکن است باعث پارگی در دوخت یا پاره شدن چرم شود.

سایز های دستکش چرمی زنانه و مردانه

به طور کلی راهنمای سایز دستکش چرم زنانه و مردانه چرم رجحان در قالب 5 سایز ارائه میشوند. در جدول زیر طول و عرض هر سایز را مشاهده میکنید. پس میتوان فهمید که برای انتخاب سایز مناسب تان باید طول و عرض دست خود را اندازه گیری کنید.

راهنمای سایز دستکش چرم زنانه و مردانه

اندازه گیری سایز دست به روش اصولی آن

نکته اصلی در انتخاب سایز دستکش توجه به هر دو پارامتر طول و عرض دست میباشد. خیلی از افراد به اشتباه فکر میکنند که با اندازه گیری یکی از این دو میتوان سایز را انتخاب کرد و اندازه گیری یکی کافیست.
بیایید سایز دست تان را بیابیم. ابتدا توجه داشته باشید که باید دستی را اندازه بگیرید که دست اصلی (دست غالب) شما است. یعنی اگر چپ دست هستید باید دست چپ و اگر راست دست هستید باید دست راست تان را مبنای انتخاب سایز قرار دهید.
سپس با یک خط کش از نوک انگشت میانی (بلندترین انگشت) تا مچ دست تان را اندازه گیری کنید. توجه داشته باشید که خط کش را مطابق شکل در راستای انگشت خود باید نگه دارید.
پس از آن باید با استفاده از یک خط کش منعطف (سانتی متر) سایز دور دست خود را محاسبه کنید. در این بخش توجه داشته باشید که دور دست را در کامل ترین قسمت مطابق تصویر اندازه گیری کنید. (به استثنای انگشت شست)
اگر خط کش منطعف ندارید نگران نشوید. میتوانید با استفاده از یک تکه نخ دور دست تان را اندازه بگیرید و سپس با قرار دادن طول نخ روی خط کش، سایز دور دست تان را به دست بیاورید.
حال به نکته مهم در استفاده از راهنمای سایز دستکش چرم مردانه و زنانه میرسیم. شما سایز طول و عرض دست خود را دارید، حال باید بزرگ ترین سایز را مبنا قرار دهید و به جدول راهنمای سایز دستکش چرم مراجعه کنید.

راهنمای سایز دستکش چرم زنانه و مردانه

انتخاب سایز از جدول راهنمای سایز دستکش چرم

اگر بخواهیم به طور کلی بتوانیم از هر جدولی استفاده کنیم، لازم است تا اسامی مختلف سایز ها را بدانیم. دستکش ها از سایز 6 تا 11 دارند که به ترتیب آنها را با نام  S ، M ، L ، XL و XXL میشناسیم.

سایز 6 تا 11 همان سایز دستکش بر حسب اینچ میباشد. اما از آنجا که معمولا از خط کش های سانتی متری استفاده میشود این روش خطاخیز میباشد. پس توصیه میکنیم با توجه به سایزی که بر حسب سانتی متر محاسبه کرده اید، به تصویر مراجعه کنید و سایز مناسب خود را از جدول راهنمای سایز دستکش چرم انتخاب کنید.

Size guide for womens and mens leather gloves 15 rojhan leather

دستکش سازی یک هنر قدیمی است و اصطلاحاتی دارد که ممکن است حتی برای سرسخت ترین علاقه مندان به دستکش ناآشنا باشد. در ادامه برخی از اصطلاحات این حوزه را برایتان آورده ایم.
• Cabretta (کابرتا) : چرم نازک و ظریفی است که از پوست گوسفند مو برزیلی ساخته می شود.
• Clute Cut : سبک دستکش با کف دست یک تکه بدون درز در پایه انگشت. در امتداد انگشتان در داخل درزهایی وجود دارد.
• کاف: کاف قسمتی از دستکش است که فراتر از کف دست است که مچ دست و بخشی از ساعد را می پوشاند.
• فورشت: تکه چرم دوخته شده بین انگشتان دست روی دستکش. همچنین به عنوان دیواره جانبی یا ضامن شناخته می شود.
• Gunn Cut: سبک دستکش با درزهایی در پایه انگشتان. درزهای بین انگشتان در پشت دستکش است.
• گاست: تکه چرم دوخته شده بین انگشتان دست بر روی دستکش. همچنین به عنوان دیوار کناری یا فورشت شناخته می شود.
• Welt: یک تکه چرم نازک که برای استحکام بخشیدن به درز آن دوخته می شود.

برای مطالعه مطالب بیشتر درباره دستکش چرم مردانه و دستکش چرم زنانه میتوانید بر روی هر کدام کلیک کنید.

ویژگی های یک دستکش چرمی خوب چیست؟

در خرید دستکش چرم علاوه بر توجه به راهنمای سایز دستکش باید به موارد مهم دیگر توجه داشت. یک دستکش چرمی باید مانند یک کاپشن چرمی متناسب با بدن شما باشد، البته خیلی هم نباید تنگ باشد. فضای زیاد در اطراف انگشتان تان حس بدی خواهد داشت. همچنین دستکش باید به گونه ای باشد که بتوانید مشت خود را به راحتی گره کنید. البته به یاد داشته باشید، پوست به مرور زمان کمی کشیده می شود.

میزان راحتی دستکش چقدر باید باشد؟

شایان ذکر است که دستکش‌ها در ابتدا باید راحت باشند، اما در حد معقول، قابلیت کشش را داشته باشند تا متناسب با دست باشند. پس توجه داشته باشید که دستکش خیلی بزرگ قابل استفاده نیست! شما به راحتی می توانید با روش گفته شده سایز مناسب دست خود را بیابید.

عمر دستکش چرم زنانه و مردانه رجحان چقدر است؟

چرم استفاده شده در دستکش های چرم فروشگاه رجحان بسیار مرغوب است و کیفیت بالایی دارد. با مراقبت منظم و سطوح معمول استفاده، دستکش های چرمی برند رجحان می توانند برای 8 تا 10 سال به شما خدمت کنند.

دستکش چرمی چه کاربرد هایی دارد؟

استفاده از دستکش چرم زنانه و یا مردانه در ملاقات ها و قرار های رسمی بسیار شیک خواهد بود. به علاوه دستکش های چرمی محافظ بسیار خوبی برای دستان شما اند. به علاوه دستکش چرمی بسیار راحت و زیباست و روی تیپ شما بسیار تاثیرگذار خواهد بود.

2 نظر در “راهنمای سایز دستکش چرم زنانه و مردانه به روش اصولی

 1. پریسا گفت:

  سلام وقتتون بخیر
  شما تو متن نوشتین برای طول دست از مچ تا نوک بلندترین انگشت رو اندازه بگیریم
  و توی عکسا هم راهنمایی گذاشتید که باعث شد تعیین سایز درستی داشته باشم
  ممنونم این اپشن تون از بقیه سایتا بهتر بود

  1. تیم پشتیبانی گفت:

   پریسا عزیز،
   خوشحالیم که تلاش های ما در راستای ارائه توضیحات کاربردی در جهت آسان شدن تعیین سایز دستکش چرم برای شما عزیزان، ثمر بخش بوده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *