همه مقالات

انواع کیف پول مردانه چرم و تفاوت های آنها را بشناسید

types of mens leather wallets and their differences rojhan leather 4

امروزه کیف پول های مردانه چرم را با نام های گوناگون مثل کیف کتی و کیف پالتویی و… نام می ‌برند. معمولا از کیف های پول برای نگه داشتن وسایل با ارزش مانند اسکناس، سکه، کارت های اعتباری، کارت های ویزیت، قبوض خدماتی و کارت های شناسایی استفاده می شود. در این مقاله ما تلاش می کنیم تا شما را با انواع کیف پول مردانه چرم و انواع کیف پول مردانه چرم دست دوز شده آشنا کنیم.

کیف پول چیست و از چه تاریخی مورد استفاده قرار گرفت؟

از قرن ۱۴ میلادی افراد برای نگه داشتن وسایل با ارزش خود مثل سکه از کیسه های چرمی استفاده می کردند. اما به مرور زمان این کیسه تبدیل به کیف پول شده است، کیف پول ها معمولا به یک سطح صاف و تخت که برای حمل پول های کاغذی استفاده می شوند.

کیف پول ها ابتدا توسط آمریکایی ها مورد استفاده قرار گرفته است؛ آمریکایی ها انواع کیف پول مردانه چرم دست دوز شده را با استفاده از پوست حیوانات بخصوص گاو و اسب تهیه می کردند.

همانطور که در قسمت اول به آن اشاره کردیم کیف پول را با نام های گوناگونی مثل کیف کتی، کیف پالتویی، کیف جیبی و کیف اسکناس و… شناخته می شوند. کیف پول ها یکی از وسایل مورد نیاز زنان و مردانه به شمار می رود؛ زیرا از کیف پول برای نگهداری مدارک و ساماندهی آن ها استفاده می شود. در حال حاضر کیف پول به عنوان یک اکسسوری زیبا استفاده می شود.

کیف پول هایی که از چرم طبیعی مرغوب ساخته می شوند یک هدیه عالی به حساب می آیند که از دوام بالایی برخودار است. در ادامه به انواع کیف پول مردانه چرم می پردازیم پس با ما همراه باشید.

انواع کیف پول مردانه چرم

انواع کیف پول چرم

برای ساخت کیف پول از مواد مختلف اولیه مثل: فوم، پلاستیک، الیاف گیاهی، چرم مصنوعی و چرم طبیعی استفاده می شود. هر کدام از این موارد دارای معایب و مزایا بیشمار هستند اما با توجه به مزیت های بی شمار چرم طبیعی مثل انعطاف پذیری، مقاومت بالا، ماندگاری و اصل بودن آن حس طبیعی را به فرد منتقل می کند به همین دلیل امروزه طرفداران زیادی دارد.

با توجه به این موضوع که چرم طبیعی خیلی خوب و بهتر است باید بگوییم که دیگر جنی های کیف پول این مزیت ها را ندارد و به مرور زمان کیفیت خود را از دست می دهند، مگر در زمان هایی که از چرم منصوری برای ساخت کیف پول استفاده کنند تا مدت زمان بیشتری عمر کند و ظاهرش را حفظ کند.

در ادامه با انواع کیف پول مردانه چرم آشنا میشوید.

 • Bi fold wallet

به کیف پول هایی گفته می شود که دارای دو قسمت بوده و به یکباره تا می شود و نسبتا ضخامت آن ها کمتر است و در این نوع از کیف پول های کارت های اعتباری و کارت های شناسایی به صورت افقی و عمودی قرار می گیرند.

 • Tri fold wallet

این کیف های بسیار زیبا هستند و کارت ها به صورت عمودی در آن ها قرار می گیرند، همانطور که از نام این کیف مشخص است به دلیل تا خوردن های بیشتر ضخیم تر به نظر می آید در عین حال فضای بیشتری برای کارت وجود دارد.

 • Front pocket wallet

این کیف ها به دلیل طراحی آن ها مخصوص به جیب جلو هستند به این صورت است که این کیف ها جایگاهی برای اسکناس ندارد و فقط مختص به کارت های اعتباری است. اما اگر بخواهید د آن اسکناس قرار بدهید ابتدا باید آن را تا کنید. این کیف ها به راحتی دسترسی به کارت های را مسیر کند.

 • Chain wallet

به صورت کلی این کیف ها به وسیله یک زنجیر زیبا که به دو طرف آن وصل می شود. کیف پول های زنجیر دار جز جذاب ترین و پر طرفدارترین کیف ها به شمار می رود.

 • Band wallet

این نوع از انواع کیف پول مردانه چرمی به وسیله یک نوار یا بند تزیین شده اند.

 • Wristlet

این نوع کیف به دلیل طراحی که دارند بیشتر مناسب خانم ها است، این کیف ها بسیار زیبا هستند و به وسیله یک بند به دور دست بسته می شود. د این نوع کیف وسایل ضروری و کارت های اعتباری جا می شوند.

 • Travelwallet

یکی از انواع کیف پول مردانه چرم می توانیم به این نوع اشاره کنیم، که بسیار مناسب برای کسانی که همیشه در حال سفر هستند است. این کیف های کوچک برای افرادی که نیاز دارند تا کارت های شناسایی و کارت های اعتباریشان همیشه در دسترس باشد کاملا مناسب است. توصیه ما به کسانی که در حال رفت و آمد و مسافرت هستند آیت کیف می باشد.

 • Envelop

این نوع کیف های چرم به دلیل طول بلندی که دارند بیشتر شبیه به پاکت های نامه هستند که توسط یک سرخانه پوشیده و بسته می شود.

 • Shoes wallet

این نوع از کیف های چرم بیشتر توسط ورزشکاران خریداری می شود، به این صورت که یک کیف کوچک چرمی به کنار پا وصل می شود و می توانند وسایل کوچک و ضروری در آن قرار بدهند.

 • L_ zip wallet

به کیف پول های چرمی گفته می شود که به شکل مستطیل است و دو طرف آن به وسیله زیپ بسته می شود.

تمام کیف پول هایی که در قسمت بالا نام برده ایم را شما می توانید جزء انواع کیف پول چرم مردانه دست دوز شده بدانید و بنا به درخواست شما طراحی و ساخته می شود.

انواع کیف پول مردانه چرم

مزایا کیف پول چرمی

با شناخت انواع کیف پول مردانه چرمی دست دوز شده و انواع کیف پول مردانه چرمی متوجه شده ایم که این کیف مزیت های بی شماری دارند حال در این قسمت می خواهیم به مزیت های کیف پول چرمی بپردازیم.

 • زیبایی استثنائی کیف پول چرمی: کیف پولی که با چرم طبیعی دوخته و ساخته می شود بسیار زیبا و لوکس هستند. با نگهداری درست می توان سالیان سال از کیف پول چرماستفاده کنند. کیف پولی که با چرم طبیعی ساخته می شود به راحتی قابل تشخیص می باشد به همین دلیل باعث بالا رفتن استایل شما می شود‌.
 • تنوع بالا کیف پول چرمی: چرم های طبیعی در رنگ ها و مدل های مختلف در بازار موجود است که برای ساختن و دوختن کیف های چرمی استفاده می شوند. به همین دلیل شما می توانید انواع کیف پول مردانه چرم دست دوز شده را بنب به سلیقه خودتان تهیه کنید.
 • ماندگاری کیف پول چرمی: با توجه به مقاومت بالای چرم طبیعی در برابر رطوبت و گرما و دیگر عوامل بیرونی سبب شده تا خریدی مطمئن و خوب داشته باشید.
 • کیف های پول چرمی سبک و خوش دست: کسانی هستند که همیشه در حال رفت و آمد و سفر هستند به همین دلیل مدارک و کارت های زیادی را با خود به همراه دارند از این بابت یک کیف پول چرمی با محفظه های کافی ضروری و لازم است. کیف های بسیار زیادی در گروه های گوناگونی مانند کیف پاسپورتی و فولدر دار در مدل های مختلف وجود دارد. از همین رو داشتن یک کیف با کیفیت و سبک راحت برای چنین افرادی لازم است.
 • انعطاف پذیری چرم طبیعی: یکی از مزیت های کیف چرمی حفظ فرم و ساختار اولیه کیف است که می توان کارت های زیادی را با توجه به محفظه های آن قرار داد.
 • هزینه اقتصادی: کیف پول یک وسیله است که در طول روز به مکرر مورد استفاده قرار می گیرد از این رو جنس آن بسیار حائز اهمیت است. همه می دانند که خرید یک کیف پول با جنس چرم طبیعی قیمت نسبتا بالایی دارد اما در صورت آنکه به درستی از آن استفاده کنید می توانید به مدت طولانی آن را داشته باشید د نهایت دارای نفع اقتصادی است.

انواع کیف پول مردانه چرم

تفاوت کیف پول چرمی زنانه و مردانه

همانند دیگر دسته محصولات چرمی، کیف پول های چرمی نیز در دو نوع زنانه و مردانه طراحی و تولید میشوند. تمایز این طراحی  بر اساس تفاوت در زیبایی شناسی، کارایی و اقلام بانوان و آقایان صورت میگیرد هر چند ممکن است مواردی نیر با کاربرد مشترک وجود داشته باشد.

مشخص است هم خانم ها وهم آقایان از کیف پول استفاده می کنند، در عین حال تفاوت هایی نیز وجود دارد. مهمترین و اصلی ترین تفاوت میان کیف پول مردانه و زنانه طراحی آن ها است.

بیشتر انواع کیف پول مردانه چرمی به دلیل نیاز مردان دو تکه ای طراحی می شوند، این موضوع به دلیل آنکه در جیب جا شوند است. بر این اساس حتی بزرگ ترین کیف پول های مردانه داخل جیب جا می شوند با تفاوت که کوچک ترین کیف پول های زنانه داخل جیب جا نمی شوند.

با توجه به این موضوع که کیف پول زنان بزرگ است اغلب آنها ها زیپ هم دارند و انواع وسایل آرایشی و کارت های بانکی و کارت های شناسایی داخل آن ها جا می شود.

یکی دیگر از تفاوت های مهم کیف پول زنانه این است که براساس مد آن ها را طراحی می کنند، اما برای طراحی کیف های مردانه توجه بیشتری به راحتی و سبکی و دوام  آن می کنند.

در قسمت بالا شما را با انواع کیف پول مردانه چرم دست دوز شده آشنا کرده ایم.

تفاوت کیف پول بزرگ و کیف پول کتی

امروزه کیف پول های با جنس چرم طراحی و تولید و ارائه می شود. کیف پول های بزرگی که به شکل مستطیل طراحی می شوند و جای بسیار زیادی دارند، برای افرادی مناسب است که کیف پولشان را در کیفشان حمل می کنند. اما اگر می خواهید کیف پولتان را در جیبتان بگذارید داستان فرق می کند. کیف پول های کتی در ابعاد کوچک تری و به شکل مربع دوخته می شوند.

در هر صورت برای تهیه کیف پول باید با توجه به نیاز خودتان آن را تهیه کنید. لازم به ذکر که بدانید که وسایلی باید در کیف پول شما جا شود:

 • کارت های بانکی
 • کارت های شناسایی
 • پول نقد

دیگر نیاز به گفتن نیست اما بهترین گزینه برای مردان کیف پول با رنگ های تیره است زیرا دیرتر کثیف و چرک می شود. البته هنگام خرید کیف پول چرمی می توانید مواد شوینده مناسب چرم را هم تهیه کنید بهترین کار این است که قبل از تهیه کیف از فروشنده نحوه تمیز کردن چرم را کانل بپرسید.

انواع کیف پول مردانه چرم

گارانتی لازم برای کیف پول های چرمی

بعضی از برند های چرم برای آنکه کارشان را تضمین کنند گارانتی در نظر می گیرند. وجود یک ضمانت و گارنتی برای وسایلی که با چرم طبیعی ساخته می شوند بسیار لازم و ضروری است. به دلیل آنکه در بعضی موارد ناقص شدن قسمتی از کیف، مثلا خراب شدن و یا آسیب دیدن زیپ کیف ، دکمه کیف پول و… اتفاق می افتد و تعمیر آن فقط بر عهده خود افراد کارگاه است.

برندی که گارانتی فروش ارائه می دهد،  نشان می دهد که اجناسی که برای فروش تولید کرده از بهترین جنس و کیفیت برخوردار است. پس لازم است برای خرید انواع کیف پول مردانه چرمی حتما به کارت گارانتی آن دقت کنید.

موارد لازم برای بعد از خرید کیف پول چرمی

مراقبت و نگهداری از کیف چرم بسیار حائز اهمیت است. برای آنکه کیف چرمی شما مدت زمان بیشتری را عمر کند لازم است دور از تابش مستقیم خورشید قرار دهید، همچنین لازم است کیف پول چرمی خودتان دور از رطوبت و مواد شیمایی قرار دهید.

اگر کیف پول چرمی شما خیس شد سریعا با یک تکه پارچه آن را خشک کنید. چرب کردن چرم طبیعی با مواد مخصوص چرم که معمولا در فروشگاه های محصولات چرمی به فروش می رسد.

یکی از راه های آنکه از کیف پول چرمی خود مراقبت کنید چرب کردن آن است.

انواع کیف پول مردانه چرم

قیمت کیف پول چرمی

در قسمت بالا کاملا با انواع کیف پول مردانه چرم و انواع کیف پول مردانه چرم دست دوز شده آشنا شده اید؛ قیمت کیف پول چرمی بستگی به کیفیت نوع چرم دارد و نحوه ساخت آن دارد.

قیمت چرم طبیعی نیز بیشتر از قیمت چرم مصنوعی است. برای مشاهده قیمت و مدل های کیف پول های چرم مردانه میتوانید اینجا کلیک کنید.

کلام آخر

در این مقاله ما تلاش کردیم تا شما را با انواع کیف پول مردانه آشنا کنیم. کیف پول های که ا جنس چرم هستند جذابیت و زیبایی استایل شما را چند برابر می کنند همچنین این نوع کیف ها به دلیل جنس خوبشان مدت زمان زیادی قابل استفاده هستند.

یک نظر در “انواع کیف پول مردانه چرم و تفاوت های آنها را بشناسید

 1. علی جوانی گفت:

  برای توضیحاتی که دادید ممنونم. میخواستم کیف پول بخرم و دنبال مدل مناسب خودم بودم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *