همه مقالات

خرید و قیمت کفش آکسفورد چرم مردانه بهتر از همه جا

کفش آکسفورد چرم مردانه

کفش آکسفورد بیش از یک قرن است که یکی از اصلی‌ترین اجزا استایل مردانه بوده و محبوبیت آن‌ها در دوره‌های مختلف مد باقی مانده است. از کلاسیک گرفته تا مدرن، با هر دوره مد سازگار شده‌اند و مطابق با سلیقه‌های افراد آگاه به مد پیش رفته اند.

 

 

ولی آیا آشنایی با انواع مدل های آن و تاثیر جزئیات هریک در استایل خود دارید؟ آیا تا به حال به پوشیدن کفش آکسفورد با شلوار جین و یا شلوار های کتان فکر کرده اید؟ تا پایان با ما همراه باشید تا در کنار نکات مهم و کاربردی، اطلاعات جدیدی در مورد استایل کردن این نوع کفش های رسمی بند بسته کسب کنید.

تاریخ کفش آکسفورد

فهرست مطالب

چرا به آنها کفش آکسفورد می گویند؟

شاید برای شما هم عجیب باشد اگر بدانید که ایجاد کفش آکسفورد با چکمه آغاز شد. در ابتدا فبل از اینکه کفش‌های امروزی با مچ پا کم رواج پیدا کنند، مردان در تمام مراسم ها از چکمه‌های بلندی که اکنون به عنوان بوت صرفا برای فصل زمستان رواج هستند، استفاده می کردند. درست شبیه استایلی که بو برومل، «پدر» لباس‌های مردانه مدرن می‌پوشید.

اما رفته رفته شلوارهای پاچه تنگ آن دوران با شلوارهایی که بلندتر بودند و برش راسته تری داشتند جایگزین شدند. این تفییر باعث می شد که در اوایل دهه 1800، برای زیبایی استایل شلوارها ، چند نوع چکمه کوتاه تر ظاهر شد. یکی از این مدل‌ها، چکمه‌های با دو طرف کش بود که توسط جوزف اسپارکس هال ایجاد شد و به آن بوت چلسی می‌گویند.

کفش آکسفورد چرم

و دو نوع دیگر برای بستن به مجموعه ای از دکمه ها و بندها نیاز داشتند. اولی چکمه های دکمه ای بود، و دومی به دلیل محبوبیت خاصی در قلعه Balmoral (بامورال) در اسکاتلند، Balmorals نامیده شد.

در این بین، به دلیل تلاش اضافی و زیاد مورد نیاز برای پوشیدن چکمه های Balmoral و دکمه ای، محبوبیت آنها کاهش یافت و راه را برای اولین کفش آکسفورد باز کرد.

کفش آکسفورد چرم مردانه

در جستجوی یک کفش راحت تر، دانشجویان دانشگاه از اولین کسانی بودند که سبک جدیدی از کفش را با تلفیقی از مدل نیم بوت های موجود ولی با ساق کمتر در کنار راحتی حین پا زدن اتخاذ کردند.

با توجه به اینکه دانشگاه آکسفورد یکی از معتبرترین دانشگاه های انگلستان در آن زمان بود، کفش ها نام خود را پیدا کردند و با نام “Balmorals” یا “Oxonians” شناخته ‌شدند.

وقتی مردان جوان از دانشگاه فارغ التحصیل شدند، کفش های Oxonian را با خود به حرفه جدید خود بردند تا جایی که در دهه‌های 1920 و 1930 ، این نام به کفش ‌های آکسفورد تغییر کرد و به یکی از اصلی‌ترین لباس‌های رسمی مردان تبدیل شد.

کفش آکسفورد چرم مردانه

ساختار کفش های آکسفورد و تفاوت آنها با دربی چیست؟

کفش آکسفورد بر خلاف کفش لوفر یا کفش مونک اس ترپ سگک دار، توسط بند بسته می‌شود. بند ها در کنار این که جزئی از زیبایی کفش آکسفورد هستند، سیستم بندکشی مشخصی به نام بندکشی بسته” دارند.

— برای مشاهده بررسی کفش کالج و لوفر و انواع انها اینجا کلیک کنید. —

 

کفش آکسفورد چرم مردانه

vamp (قسمت میانی رویه کفش)

قسمتی از رویه کفش است که انگشتان پا و پشت یا “جلو” کفش را در بر می گیرد، و بسته به مدل آکسفورد ممکن است قسمت های  تزئینی اضافه شده ای را در این قسمت مشاهده کنید.

کفش آکسفورد چرم مردانه

Quarter ( ربع کفش)

قسمتی از رویه کفش است که به دور پاشنه می‌پیچد و در قسمت میانی پا، به vamp می‌رسد. اگر vamp به عنوان “قسمت جلو” یک کفش آکسفورد در نظر گرفته شود، آنگاه می توان ربع ها را به عنوان “پشت” کفش در نظر گرفت.

کفش آکسفورد چرم مردانه

زیره و پاشنه

از آنجایی که کفش آکسفورد یک کفش کاملا رسمی است، اغلب آن را با زیره ای باریک و ظریف مشاهده خواهید کرد. معمولاً ارتفاع پاشنه در این کفش حدود 1 تا 1.5 اینچ است که ظاهری رسمی و ظریف  تر به آن می بخشد.

کفش آکسفورد چرم مردانه

تفاوت کفش های آکسفورد و دربی در چیست؟

در کفش های بندی به طور کلی، از این نظر که دو طرف چرم کفش به هنگام سفت شدن بندها به چه شکلی به هم می رسند، “باز” یا “بسته” در نظر گرفته می شوند.

از آنجایی که این دو نیمه در کفش آکسفورد در زیر vamp دوخته می شوند، یک سیستم بند بسته در نظر گرفته می شوند. در حالی که در کفش دربی این دو نیمه بر روی vamp متصل می شوند، و به این معنی می باشد که آنها یک سیستم بند باز هستند. همان طور که در تصویر زیر مشاهده می کنید، بندها در کفش دربی برخلاف آکسفورد به صورت آزاد و با فاصله از هم قرار دارند.

انواع مدل های کفش آکسفورد

از آنجایی که کفش آکسفورد چرم برای چندین دهه یک سبک اصلی از کفش ها بوده است، در طول سال‌ها انواع مختلفی از طرح‌ها را به خود اختصاص داده است، که در ادامه به بررسی دقیق هر یک از آنها خواهیم پرداخت.

Wholecut oxford shoes (آکسفورد بدون درز)

در کفش‌های آکسفورد Wholecut به عنوان نوعی کفش مجلسی برای ساختن کل قسمت رویی کفش، از یک تکه چرم بدون درز استفاده می شد.

برای ایجاد یک برش کامل در این مدل آکسفورد مانند کفش چرم رجحان با کد AB7195 در مقایسه با دیگر مدل ها، به طور متوسط حدود دو برابر چرم مورد نیاز است.

طراحی یک پارچه این مدل در کنار این که ظرافت و مدرنیته را به طراحی کلاسیک اضافه کرد، آن را به انتخابی محبوب و جاودانه برای مجالس رسمی تبدیل می‌کند.

کفش آکسفورد چرم مردانه

plain toe oxford shoes (آکسفورد پنجه ساده)

کفش آکسفورد ساده یا همان plain toe oxford یک سبک کلاسیک از کفش های مجلسی است که به دلیل طراحی ساده و در عین حال شیک خود به این نام شناخته شده است.

همان طور که تصویر کفش 7164E چرم رجحان را در زیر مشاهده می کنید، ویژگی بارز کفش پنجه ساده در مقایسه با مدل Wholecut در دوختی است که بین قسمت بند و  vamp شبیه به یک مرز طراحی می شود.

کفش‌های آکسفورد ساده در رنگ‌ها و چرم های مختلف، از مات گرفته تا ورنی، موجود هستند و به شما این امکان را می‌دهند تا سبکی را انتخاب کنید که با سلیقه و کمد لباس شخصی‌شان مطابقت داشته باشد.

کفش آکسفورد چرم مردانه

Cap Toe Oxford(آکسفورد پنجه کلاهی)

ویژگی بارز این مدل کفش آکسفورد وجود یک دوخت افقی در سرتاسر پنجه است که کلاهک را از بقیه قسمت های کفش جدا می کند.

کفش های Cap Toe Oxford، همانند کفش پرطرفدار  7198C چرم رجحان یک انتخاب محبوب برای لباس های اداری، تجاری، عروسی و… خواهند بود.

کفش آکسفورد چرم مردانه

Wingtip oxford (مدل بال پرنده)

کفش‌های Wingtip Oxford که با نام Brogues نیز شناخته می‌شوند، نوعی از کفش‌های مجلسی هستند که با سوراخ‌های تزئینی و کلاهک‌های W‌  شکل، مشخص می‌شوند.

 طراحی متمایز W شکلی که در نوک کفش ایجاد می شود و به سمت کناره های کفش کشیده می شود، شکلی شبیه بال را تشکیل می دهد.

این سبک کفش دارای تاریخچه ای غنی است که به قرن نوزدهم بازمی گردد، و از جایی که به عنوان کفشی محکم توسط کشاورزان اسکاتلندی و ایرلندی پوشیده می شد، منشا گرفت.

با گذشت زمان، این کفش به یک کفش شیک و رسمی تبدیل شده است که برای موقعیت های مختلف مناسب می باشد. کفش‌های آکسفورد چه به سبک دو رنگ وینتیج و چه طراحی مدرن سوراخ‌دار، ثابت کرده‌اند که کفشی جاودانه برای سال‌های آینده همچنان در مد باقی خواهند ماند.

کفش آکسفورد چرم مردانه

Saddle oxford shoes (مدل بالمورال)

کفش آکسفورد بالمورال در نگاه اول بسیار شبیه به مدل wingtip  می باشد. اما اگر با دقت بیشتری به تصویر کفش 7160B چرم رجحان که نمونه ای از کفش های بالمورال می باشد، داشته باشید متوجه طرح های تزئینی اضافی روی پنجه کفش خواهید شد.

کفش آکسفورد چرم مردانه

Saddle oxford shoes (مدل زین)

در طول دهه 1950، کفش‌های آکسفورد با معرفی کفش‌های زین، که دارای پنل‌های رنگی متضاد و سبک غیر رسمی‌تری بودند، غیررسمی‌تر شدند. یک سبک متمایز از کفش های آکسفورد که دارای یک نوار چرم اضافی از قسمت بالای وسط کفش تا زیر کف (عرض بند کفش) می باشند.

این پنل معمولاً از جنس یا رنگ متفاوتی با بقیه کفش ساخته می شود که طرح بسیار .قابل توجهی را برای آن ایجاد می کند. به طوری که میتوان گفت این مدل کفش چندمنظوره، انتخابی محبوب برای طیف وسیعی از لباس‌های رسمی و غیررسمی می باشد.

کفش آکسفورد چرم مردانه

Kiltie oxford (کیلتی آکسفورد)

کیلتی آکسفورد با زبانه‌ای حاشیه‌دار اضافی که در بالای آن آویزان شده است  از دیگر مدل ها متمایز می‌شود. آنها بیشتر در فعالیت‌های ورزشی سنتی دیده می‌شدند و گلف یکی از اساسی ترین مکان های استفاده از کیلتی آکسفورد بود. این کفش‌ها دیگر چندان رایج نیستند و در قرن بیست و یکم استایل کردن آنها بسیار دشوار است.

کفش آکسفورد چرم مردانه

آیا کفش های آکسفورد صرفا رسمی هستند؟ 

آیا می توان کفش آکسفورد را با شلوار جین پوشید؟ وقتی صحبت از لباس پوشیدن برای مجالس رسمی می شود، ست کردن کفش های آکسفورد با لباس مناسب می تواند تفاوت بزرگی در دستیابی به ظاهری شیک و پیچیده ایجاد کند.

اما امروزه وجود تنوع  دررنگ‌ها و جزییات تزئینی منحصربه ‌فرد کفش های آکسفورد ، توانسته حس رسمی آنها را برای تان ملایم‌ تر کند. در این بخش چند نکته در مورد نحوه ست کردن کفش های آکسفورد با کت و شلوار و سایر لباس های کلاسیک یا رسمی آورده شده است.

کفش آکسفورد چرم مردانه

مدل های رسمی کفش آکسفورد

اولین کفش آکسفورد که هر مردی باید داشته باشد یک آکسفورد پنجه کلاهی (Cap Toe Oxford) مشکی رنگ همچون کفش 7195A همه پسند چرم رجحان است.

به جرات می توان گفت این مدل کفش آکسفورد را  می‌توان در دفترکار، مراسم تشییع جنازه، عروسی، مجالس رسمی دوستانه با یک کراوات مشکی پوشید.

وقتی صحبت از لباس‌های مردانه کلاسیک بخصوص کت و شلوارهای تیره یا کت و شلوارهای تاکسیدو به میان می‌آید، ست کردن آنها با کفش Cap Toe Oxford زیباترین گزینه خواهد بود.

در مقابل پوشیدن آکسفورد پنجه کلاهی مشکی با شلوار جین اصلا توصیه نمی شود بلکه به جای آن میتوانید از یک کفش دربی استفاده کنید. در حالی که شلوارهای کتان خود را می توانید با یک Cap Toe Oxford بپوشید. اگرچه توصیه می شود با لباس ها غیر رسمی به جای کفش آکسفورد مشکی، رنگ قهوه ای انتخاب بسیار بهتری خواهد بود.

کفش آکسفورد چرم مردانه

مدل های کفش آکسفورد نیمه غیررسمی

 بال پرنده ها یا بروگ ها (Brogues) در هر رنگی غیررسمی تر از پنجه کلاهی ها در نظر گرفته می شوند. بال پرنده ها را در رنگ قهوه‌ای تیره  و یا عسلی  به نسبت مشکی همه‌کاره‌تر می‌شوند، چراکه می‌توانید آن‌ها را با لباس‌ها و تیپ‌های غیررسمی‌تر از جمله شلوار جین جذاب تر ترکیب کنید.

 به خصوص در روزهایی که تصمیم دارید یک پیراهن غیر سفید و یا کت های اسپرت بپوشید، عالی هستند. یا یک جفت کفش آکسفورد خاکستری، که رسمی بودن سبک آکسفورد را کاهش می دهد را می‌توانید با شلوار جین، شلوار رنگی یا شلوار مخملی و دیگر لباس‌های غیررسمی تا نیمه غیررسمی به خوبی ست کنید.

کفش آکسفورد چرم مردانه

مدل های کفش آکسفورد کژوال

یک Wingtip Oxford قهوه ای تیره همچون رنگ کفش 7160B چرم رجحان، یکی از دومین یا سومین کفشی است که باید بعد از سرمایه گذاری روی پنجه کلاهی مشکی آکسفورد بخرید.

توصیه می کنیم قبل از خرید مدل های منحصر به فردتری مانند کفش های زینی به دنبال کفش های آکسفورد با رنگ ها و بافت های همه کار تر مانند یک جفت نیم بروگ باشید.

کفش آکسفورد چرم مردانه

بهترین مدل کفش آکسفورد برای یک مهمانی شبانه

 آکسفوردهای بدون درز (Wholecut oxford) از ظریف ترین کفش هایی هستند که می توانید برای یک ست لباس شب داشته باشید.

کفش آکسفورد چرم مردانه

مطمئناً با یک جفت کفش آکسفورد Wholecut oxford مانند کفش 7195AB چرم رجحان چه با یک کراوات سفید حضور داشته باشید و چه با یک کراوات مشکی، ظاهری جاودانه خواهید داشت.

آیتم های مناسب برای ست کردن با کفش های آکسفورد

کمربند: کمربندی را انتخاب کنید که با رنگ کفش آکسفورد شما همخوانی داشته باشد و از بستن کمربندهای خیلی پهن یا غیر رسمی با سگک های بزرگ خودداری کنید.

تنوع در رنگ و طرح کمربند را می توانید در بخش کمربند چرم مردانه  وب سایت چرم رجحان مشاهده کنید.

کفش آکسفورد چرم مردانه

جوراب مناسب بپوشید: انتخاب جورابی که با رنگ کت و شلوار یا شلوار شما همخوانی داشته باشد نیز در جذاب تر شدن استایل شما تاثیر زیادی خواهد داشت.

همچنین از پوشیدن جوراب هایی با طرح های برجسته یا رنگ هایی که با کفش های آکسفورد شما تضاد دارند، خودداری کنید.

کفش آکسفورد چرم مردانه

لوازم جانبی خود را هماهنگ کنید: کفش های آکسفورد خود را با یک ساعت کلاسیک، گیره کراوات و یا دکمه سرآستین که با سبک و رنگ لباس شما مطابقت دارد، ست کنید.

رنگ مناسب را انتخاب کنید: کلاسیک ترین و همه کاره ترین رنگ برای کفش های آکسفورد مشکی است، اما قهوه ای و عسلی نیز گزینه های مناسبی

هستند. رنگی را انتخاب کنید که در کنار همخوانی با رنگ کت و شلوار و یا لباس های اسپرت شما، تکمیل کننده استایل تان نیز باشد.

 

کفش آکسفورد چرم مردانه

بند کفش: کفش های آکسفورد خود را با بودجه مناسب ارتقا دهید

اگر کفش آکسفورد دارید و بدون خرید کفش جدید می خواهید ظاهری جدید داشته باشید، ساده ترین راه برای انجام این کار این است که بند کفش خود را عوض کنید.

با یک جفت بند کفش با کیفیت در یک رنگ مکمل، می‌توانید ظاهر کلی آکسفورد خود را بدون نیاز به خرید یک جفت کفش جدید تغییر دهید. فرقی نمی‌کند بندها صاف باشد یا گرد، اما برای حفظ ظاهر رسمی و مینیمال کفش های آکسفورد ضروری است که بندها نازک باشند.

بند کفش‌های خاکستری تیره یا خاکستری روشن در آکسفورد مشکی می‌توانند بسیار زیبا و خاص به نظر برسند. یا بند بنفش تیره روی آکسفورد قهوه‌ای به همان زیبایی آبی با آکسفورد سفید به نظر می‌رسد.

کفش آکسفورد چرم مردانه

هنگام خرید به چه نکاتی توجه کنیم؟

هنگام خرید کفش آکسفورد، چندین فاکتور مهم وجود دارد که باید در نظر بگیرید تا مطمئن شوید که یک جفت مناسب برای نیازهای خود را انتخاب می کنید. در ادامه 9 نکته برای خرید کفش آکسفورد را برایتان ذکر کرده ایم.

موقعیت و مکان را در نظر بگیرید. هدف از کفش های آکسفورد خود را مشخص کنید، برای مناسبت های رسمی ویا برای روزمرگی های خود میخواهید از آنها استفاده کنید.

کیفیت را بررسی کنید. به دنبال کفش هایی باشید که از مواد باکیفیتی چون چرم طبیعی ساخته شده باشند که دوام و ماندگاری را برایتان به ارمغان بیاورند. به رنگبندی توجه داشته باشید. رنگ کفش خود و اینکه چگونه با لباس های شما مطابقت دارد را در نظر بگیرید.

کفش آکسفورد چرم مردانه

سایز مناسب خود را انتخاب کنید. اطمینان حاصل کنید که کفش‌ها به خوبی متناسب با سایز پا شما هستند و از پوشیدن آنها احساس راحتی می کنید. به دنبال اجزا استاندارد و با کیفیت باشید. ویژگی هایی مانند کفی چرم، دوخت محکم و استاندارد بودن قالب کفش را بررسی کنید.

اعتبار برند را بررسی کنید. به دنبال یک برند معتبر با سابقه تولید کفش با کیفیت باشید. در مورد قیمت تحقیق کنید. قیمت ها را مقایسه کنید تا مطمئن شوید که در پول خود را در راستای کیفیت خرج کرده اید.

سیاست امکان بازگشت کالا را بررسی کنید. اطمینان حاصل کنید از فروشگاهی خرید می کنید که اگر کفش ها انتظارات شما را برآورده نکردند، بتوانید آن ها را بازگردانید یا تعویض کنید.

سیاست بازگشت کالا در چرم رجحان را می توانید در بخش درباره ما مطالعه کنید. از کفش های خود مراقبت کنید. هنگامی که کفش های آکسفورد خود را خریداری کردید با نگهداری اصولی از کفش های خود مراقبت کنید تا طول عمر آنها افزایش یابد.

با در نظر گرفتن این نکات، می توانید هنگام خرید کفش آکسفورد تصمیمی آگاهانه بگیرید و جفتی را انتخاب کنید که نیازها و ترجیحات شما را برآورده کند.

کفش آکسفورد چرم مردانه

و اما چرا چرم رجحان

شاید با توجه به رسمی بودن ظاهری کفش های آکسفورد این سوال برایتان پیش آمده باشد، که آیا کفش های آکسفورد راحت هستند؟

ما در چرم رجحان این اطمینان را به شما می دهیم که در قبال اعتماد شما، درست مانند هر مدل کفشی، یک جفت آکسفورد خوش ساخت با رعایت تمامی موارد بالا در اختیارتان قرار دهیم.

شما می توانید در وب سایت چرم رجحان با استفاده از راهنمای تخصصی سایز کفش مردانه و زنانه که به همراه جداول مربوطه برایتان ارائه شده، کفشی را انتخاب کنید که به خوبی برای پای شما مناسب باشد.

چرم رجحان به شما ثابت خواهد کرد که استفاده از مرغوب ترین چرم طبیعی، کفی های چرمی و با کیفیت ترین زیره، می توانید کفش آکسفوردی را داشته باشید که به اندازه کفش های ورزشی راحت باشد.

ما نه تنها طرح متنوعی از کفش های آکسفورد مردانه و زنانه را در اختیار شما قرار می دهیم، بلکه آنها را در کنار قیمتی مناسب به شما عرضه  می کنیم.

بدون شک بعد از مطالعه این مقاله و دیدن تاثیر انتخابی درست از کفش آکسفورد چرم در استایل خود، شما هم از طرفداران این مدل کفش محبوب و ماندگار خواهید شد. برای مشاهده مطالب بیشتر میتوانید به وبلاگ مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *