همه مقالات

راهنمای سایز کمربند چرم با تصویر و جداول کامل

راهنمای سایز کمربند چرم اصل

در این بخش میخواهیم درباره نحوه صحیح اندازه گیری سایز کمر و انتخاب سایز کمربند مناسب با استفاده از راهنمای سایز کمربند مردانه، زنانه و بچگانه بپردازیم، با ما همراه باشید.

آیا سایز کمربند مناسب برای شما همان سایزی است که بر اساس آن شلوار می‌خرید؟ اگر برای خرید حضوری کمربند بروید چطور سایز مناسب کمربند را تعیین می‌کنید؟ در شرایطی که می‌خواهید برای خودتان یا فرد دیگری به‌صورت آنلاین کمربند بخرید بر چه اساسی مناسب‌ترین سایز کمربند را از میان گزینه‌ های موجود انتخاب می‌کنید؟

این مطلب یک راهنمای سایز کمربند است که می‌توانید با تکیه بر اطلاعات آن چه به صورت حضوری و چه به صورت آنلاین مناسب‌ترین سایز کمربند را مشخص و آن را خریداری کنید. پس تا انتهای آن با ما همراه باشید.

استفاده از اکسسوری کیف پول در کنار کمربند استایل شما را جذاب تر از پیش نشان می دهد و این بر کسی پوشیده نیست. حتی به عنوان یک هدیه ویژه، انتخاب بهترین ست کمربند و کیف پول چرمی می توانید ایده بسیار خوبی باشد.

بر اساس سانتی متر و اینچ

انتخاب سایز درست کمربند به کمک راهنمای سایز کمربند

چیزی که پیش از خرید کمربند چرم اصل باید بدانید نحوه تعیین سایز کمربند است. نگران نباشید! با راهنمای سایز کمربند چرم رجحان به راحتی میتوانید برای خودتان یا برای برای هدیه به عزیزان تان سایز مناسب تان را بیابید.
کمربندهای استاندارد دارای 5 سوراخ هستند. سایز کمربند از نقطه اتصال بند کمربند به حلقه سگک تا سوراخ سوم اندازه‌گیری و تعیین می‌شود. انتخاب سوراخ سوم به‌عنوان ملاک اندازه‌گیری سایز کمربند برای آن است که فرد در صورت نیاز بتواند کمربند را تنگ‌تر یا گشادتر ببندد بدون این‌که نیاز باشد سوراخ اضافی روی آن ایجاد کند.

اندازه گیری کمربند باید از نقطه برخورد سگک با بند تا سوراخ وسط گرفته بشود. به طور کلی از سوراخ وسط تا انتهای کمربند یک همپوشانی 15-20 سانتی متری وجود دارد که در اندازه گیری ها و جداول درنظر گرفته نمیشود و در انتخاب سایز کمربند اهمیتی ندارد.

بهتر است موقع خرید کمربند سایز کمربند را دقیقاً متناسب با سایز کمر شلوار انتخاب نکنی و کمربندی بخرید که حداقل یک سایز از سایز کمرتان بلندتر باشد. چون:

به طور معمول مردان چند سانت از پایین پیراهن خود را درون شلوارشان می‌گذارند، بنابراین باید سایز کمربند را کمی بلندتر از سایز کمر در نظر بگیرند تا پیراهن بدون فشار و چین‌خوردگی بیش از حد درون شلوار قرار بگیرد.

همه شلوارها ضخامت یکسان ندارند؛ بنابراین اگر قرار باشد کمربند با شلوارهای مختلف، از جین گرفته تا پارچه‌ای مورد استفاده قرار گیرد سایز آن باید حداقل 1 اینچ یا 2.5 سانتی‌متر از سایز کمر بزرگ‌تر باشد.

راهنمای سایز کمربند چرم اصل

تعیین اندازه کمر برای انتخاب سایز کمربند

برای انتخاب بهترین سایز کمربندهای چرم زنانه و مردانه باید ابتدا اندازه کمر تعیین شود. برای این کار سه روش وجود دارد.

  • اندازه‌گیری دور کمر یا ناحیه بالایی باسن با متر
  • اندازه‌گیری کمربندی که در حال حاضر از آن استفاده می‌کنید
  • اندازه‌گیری دور کمر یک شلوار

روش اول دقیق ترین روش برای محاسبه سایز کمربند است. روش دوم یعنی اندازه گیری کمربند قبلی تان، راحت ترین روش و روش اخر که اندازه گیری دور کمر یک شلوار است معمولا برای اندازه گیری سایز شخصی بجز خودتان مورد استفاده قرار می گیرد، ولیکن روش آخر در دسترس ترین روش می باشد. چرا که در لایه داخلی کمربند های چرم رجحان در کنار سایز کمربند، سایز شلوار متناسب نیز قید شده است، که این امر انتخاب سایز مناسب کمربند مدنظرتان را بسیار راحت می کند. می توانید برای دیدن نمونه سایزهای کمربندهای مردانه و زنانه چرم رجحان در کنار سایز شلوار و همچنین مشاهده کامل تر مدل ها به هایلایت کمربند در پیج اینستاگرام چرم رجحان به نشانی rojhan_leather مراجعه کنید.

راهنمای سایز کمربند چرم اصل

اندازه‌گیری دور کمر یا ناحیه بالایی باسن با متر

در تمامی منابع راهنمای سایز کمربند مردانه از این شیوه اندازه‌گیری به‌ عنوان دقیق‌ترین راه تعیین سایز مناسب کمربند نام برده شده است. برای تعیین سایز کمربند مردانه به این شیوه باید:

یک شلوار مناسب که نه خیلی تنگ و نه زیادی گشاد باشد را بپوشید. شلوار انتخاب شده باید از نظر سایز متناسب با شلواری باشد که قرار است برای آن کمربند بخرید.

یک متر را بردارید و آن را مانند کمربند به دور کمر خود ببندید. متر باید درست مانند کمربند از حلقه‌ها یا بندینک‌های روی شلوار عبور داده شود.

متر را دقیقاً روی کمر یا کمی بالاتر از باسن خود نگه دارید. یعنی درست جایی که می‌خواهید کمربند را روی کمر خود ببندید.

به‌اندازه‌ای که روی متر می‌بینید حداقل 2.5 سانتی‌متر اضافه کنید. این اندازه مناسب کمربندی است که باید خریداری کنید.

اندازه‌گیری کمربندی که در حال حاضر از آن استفاده می‌کنید

راحت‌ترین روش و راهنمای سایز کمربند برای تشخیص سایز کمربند مناسب اندازه گرفتن کمربندی است که در حال حاضر از آن استفاده می‌کنید و سایز مناسبی دارد.

کمربند خود را روی یک سطح کاملاً صاف قرار دهید. مطمئن شوید که سگک کمربند تا نخورده باشد یا کمربند تاب نداشته باشد.

کمربند را طوری روی سطح صاف قرار دهید که سگک آن سمت چپ شما باشد.

با متر از ناحیه اتصال بند به سگک تا سوراخ سوم را اندازه بگیرید. البته اگر شما همیشه سگک را روی سوراخی به جز سوراخ سوم تنظیم می‌کنید باید موقع متر زدن کمربند سوراخ مورد نظر خود را ملاک اندازه‌گیری قرار دهید.

توجه داشته باشید که از سوراخ سوم تا جایی از سگک که وارد سوراخ سوم میشود را اندازه گیری کنید. در مواردی که سگک ها شکل ساده ای ندارند افراد دچار این اشتباه میشوند. (به تصویر زیر دقت کنید.)

بهتر است کمربندی بخرید که از اندازه به دست آمده با این شیوه به اندازه 2.5 سانتی‌متر یا 1 اینچ بزرگ‌تر باشد.

راهنمای سایز کمربند چرم اصل

اندازه‌گیری دور کمر یک شلوار

این شیوه اندازه‌گیری دور کمر چندان دقیق نیست. چون شلوارها در اثر مرور زمان و استفاده مکرر کمی تغییر سایز می‌دهند. اما برای انتخاب سایز کمربند زنانه یا خرید کمربند برای فردی به جز خودتان می‌توانید از این شیوه سایزگیری هم استفاده کنید.

متر را دور کمر شلوار بپیچید. متر باید درست مانند کمربند از بندینک‌های روی شلوار عبور داده شود.

سپس برای انتخاب سایز مناسب کمربند کافی است تا 2 اینچ بزرگ‌تر از سایز شلوار معمولی اندازه گیری شده را درنظر بگیرید.

برای اینکه این روش را به درستی و بدون خطا انجام دهید می توانید از عدد سایز شلوار خود استفاده کنید. سایز شلوار همان عددی است که معمولا بر روی قسمت داخلی کمر شلوار نوشته شده است. همان طور که در بالا هم گفته شد بر روی کمربند های مردانه و زنانه چرم رجحان در کنار سایز کمربند، سایز شلوار متناسب نیز قید شده است. با این روش می توانید با کمترین خطا سایز مناسب را خریداری کنید.

لطفا توجه داشته باشید: برخی از طرح های خاص سوراخ سوزنی ندارند (مانند کمربندهای گره دار). در آن شرایط باید اندازه گیری را مانند تسمه های سگک پین انجام دهید.توجه داشته باشید که 15 سانتی متر (6 اینچ) اضافی وجود دارد که در اندازه گیری نشان داده نمی شود.

راهنمای سایز کمربند چرم

جدول سایز بندی کمربند مردانه و زنانه

پیش از آن که به سراغ اندازه‌ها بروید باید این نکته را مد نظر داشته باشید که همه برندهای تولید کننده کمربند محصولات خود را بر اساس یک استاندارد مشخص تولید و سایزبندی نمی‌کنند؛ بنابراین در هنگام خرید توجه کنید که برندی که قرار است از آن کمربند بخرید بر چه اساسی کمربندهای خود را سایزبندی کرده است؟

در جداول زیر شیوه سایزگیری کمر با 2 واحد اندازه‌گیری سانتی‌متر،سایز دور کمر و سایز شلوار به همراه سایز مناسب کمربند آورده شده است.

جدول راهنمای سایز کمربند زنانه بر اساس سانتی متر

سایز کمربند سایز شلوار سایز دور کمر
75 30 60
80 32 65
85 34 70
90 36 75
95 38 80
100 40 85
05 42 90
110 44 95
115 46 100
120 48 105

جدول راهنمای سایز کمربند مردانه بر اساس سانتی متر

سایز کمربند
سایز شلوار سایز دور کمر
100 40 85
105 42 90
110 44 95
115 46 100
120 48 105
125 50 110
130 52 115

جدول راهنمای سایز کمربند بچه گانه

سن اندازه (سانتی متر)  اندازه (اینچ)
4-6 56 سانتی متر 22 اینچ
7-10 66 سانتی متر 26 اینچ
12-16 76 سانتی متر 30 اینچ

سایز بندی کمربند پسرانه

اندازه اینچ سانتی متر
2XS 21″ 54 سانتی متر
XS 23″ 59 سانتی متر
S 25″ 64 سانتی متر
M 27″ 69 سانتی متر
L 29″ 75 سانتی متر
XL 31″ 80 سانتی متر

توجه داشته باشید که گرچه توصیه می‌شود که همواره اندازه کمربند خود را به‌اندازه 1 اینچ یا 2.5 سانتی‌متر بزرگ‌تر از اندازه واقعی کمر خود بخرید، اما بهتر است اندازه کمربند چرم را خیلی بزرگ‌تر از اندازه کمر خود انتخاب نکنید تا مجبور نشوید برای تنظیم درست، روی آن سوراخ اضافه ایجاد کنید.

کوتاه کردن کمربند چرم

اگر احساس میکنید که کمربند شما بزرگ است و باید کوتاه شود، می‌توانید با روش زیر کمربند خود را کوتاه کنید.

ابتدا پیچ پشت کمربند را باز کنید.

سپس سگک را از کمربند جدا نمایید.

در نهایت اندازه کمربند را با دور کمر خودتان اندازه بگیرید و اضافه آن را قطع کنید.

قسمتی را که بریده اید را بر روی کمربند قرار داده و محلی را برای سوراخ کردن مشخص و سوراخ نمایید.

در انتها سگگ را در جای خود ببندید.

نحوه مراقبت و تمیز کردن اصولی کمربندهای مردانه و زنانه

به عنوان مهم ترین اصل مربوطه در نگهداری درست از کمربندهای چرمی باید به خاطر داشته باشید که کشیدن بیش از اندازه محصولات چرم طبیعی باعث تغییر شکل و به مرور زمان نازک شدن زیاد آت ها می شود. بدین منظور در تعیین سایز دقت کافی داشته باشید تا به هنگام استفاده از کمربندهای مردانه و یا زنانه چرمی خود، مجبور نباشید با کشیدن بیش از اندازه آنها سبب ساییدگی و همچنین شکستن سگک شوید.

برای آگاهی بیشتر و کامل تر از نحوه نگهداری و واکس زدن کمربند های خود به وبلاگ مراقبت و نگهداری از محصولات چرمی از  زبان تولیدکنندگان چرم مراجعه کنید.

پیشنهاد چرم رجحان این است که قبل از خرید کمربند چرم طبیعی زنانه یا کمربند چرم مردانه حتما سایز خود را از یکی از روش های گفته شده چک کنید.

به علاوه استفاده از اکسسوری چرم  و کیف پول چرم رجحان با رنگ های خاص برند رجحان میتواند زیبایی دوچندان به استایل شما ببخشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *